Волонтерська організація "Турботливі серця"

Милосердним повинен бути не тільки той, кому довелося зазнати скрути. Милосердя до ближнього, до матері, до дитини, до знайомих людей ніколи не повинно згаснути і затьмаритися. Будучи складовою частиною виховання в цілому, волонтерська діяльність впливає не тільки на свідомість, але і на відповідну сторону поведінки, формує переконаність у необхідності відкрити душу на зустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття, розуміння.

На базі Куп'янського НВК №2 працює волонтерська організація «Турботливі серця». Робота організації тісно пов’язана з загальношкільними напрямками виховання: морально-етичним та національно-патріотичним, екологічним.

Заслуговують на увагу такі форми роботи, як виховні години, тематичні лінійки, круглі столи, акції «Милосердя» ініційовані та організовані волонтерами. Проводяться індивідуальні та колективні роботи.

Традиційними стали уроки «Мужності», загальношкільні лінійки до дня визволення Куп'янщини від німецько-фашистських загарбників та до святкування Дня Перемоги. Напередодні цих свят волонтери ініціюють проведення операції «Добрий ранок, ветеране!».

Члени волонтерської організації відвідують одиноких стареньких людей. допомагають їм, розважають, розпитують про їхнє життя.

Робота волонтерів проводиться і по пропаганді здорового способу життя серед однолітків, і по прибиранню території школи і селища, в організації різних акцій: «милосердя, «Антиснід», «Посади дерево (квіти)», «Допоможемо птахам перезимувати» та інші.

На протязі року члени організації контролюють проведення акції «Чисте подвір’я», під час якої учні школи проводять прибирання пришкільної території.

Вагоме місце посідає загальношкільний «Урок Пам’яті» для ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій та вдів за участю вчителів та учнів школи. Волонтери організовують тематичні виставки, випускають стінівки.

Протягом року діє організована волонтерами акція «Милосердя», під час якої проводиться збирання речей для малозабезпечених сімей. До цієї акції приєднуються і вчителі школи.

В планах виховної роботи включено цикл бесід «Дитина і духовність», на яких волонтери з учнями та вчителем обговорюють питання ввічливості, дружби, скромності, охайності, доброти, правдивості, чесності, співчуття, чуйності, справедливості, сміливості, добра та зла.

Не забувають учні і про учителів- пенсіонерів. Їх вітають з днем вчителя, Восьмим березням та запрошують на шкільні концерти з нагоди цих свят. Почесними гостями вчителі-пенсіонери є і на традиційних Першому та Останньому дзвониках.

З метою популяризації своєї діяльності волонтери проводять рекламні акції під гаслом: «Хто такий волонтер?»Це сприяє залученню інших дітей до доброчинних акцій та допомозі волонтерам.

Волонтери не отримують матеріальної допомоги у вигляді заробітної плати, проте вони мають дещо інше - розвиток власних здібностей, моральне задоволення, відчуття власної необхідності тим , хто потребує допомоги, відчуття, що вони приносять користь, отримують нові знання нути і затьмаритися. Робо. Волонтер - це передусім, добра, милосердна людина, яка володіє неабиякими комунікативними навичками і приваблює до себе людей, розуміє проблеми оточуючих та співчуває їм, має бажання безкорисливо допомогти вирішувати проблеми інших людей. До того ж, волонтер характеризується порядністю, уважністю, відповідальністю, відвертістю зі своїми клієнтами.

Волонтерський рух - це доброчинна робота, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот та суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатнусоціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим особам та соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

Скільки в світі волонтерів, стільки і мотивів безкоштовної роботи.

Принципи,за якими ми працюємо:

креативність у всьому;

відповідальність та особистісний контроль;

тактичне та стратегічне планування;

дотримання етики волонтера;

взаємоповага та взаємопідтримка;

толерантність;

персоніфікація;

створення та підтримка традицій загону;

добровільна активність у справах;

партнерство та рівноправність.

Кiлькiсть переглядiв: 218

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.